Przygotowanie materiałów do druku

Dostarczenie materiałów nie spełniających poniższej specyfikacji może powodować zmianę terminu i/lub kosztów wykonania zlecenia. Za termin dostarczenia materiałów uważa się czas dostarczenia kompletnych, nie wymagających poprawy materiałów.

Format plików

Projekty i materiały powinny być dostarczone w formie dokumentów PDF generowanych za pomocą sterownika Adobe PostScript Printer Driver, dopuszczalne są również prace w postaci wektorowej w formacie Corel Draw (do wersji X3). Przesyłanie materiałów w innej postaci niż podane, po uprzedniej konsultacji z grafikiem.

Układ druku

Elementy czcionek oraz grafiki należy umieszczać w odległości co najmniej 4 mm od formatu po obcięciu. Każda praca powinna posiadać 3 mm spadu. Wszystkie czcionki muszą zostać przed zapisaniem przetworzone do „krzywych”. Przy stosowaniu efektów w Corel Draw jak soczewki, cienie czy przezroczystości należy obiekty wraz z efektami zamienić na mapę bitową w przypadku druku offsetowego w rozdzielczości 300 DPI CMYK, natomiast w przypadku druku wielkoformatowego od 45 do 150 DPI w zależności od wymiarów pracy.

Rozdzielczość dla druku

Przy pracach zawierających mapy bitowe należy pamiętać, że rozdzielczość dla druku offsetowego powinna wynosić 300 dpi. Większa rozdzielczość nie poprawi jakości a tylko zwiększa wielkość pliku, mniejsza spowoduje utratę jakości. Zalecamy zapisywanie w formacie TIFF, przy zapisywaniu do formatów kompresujących objętość pliku (JPEG, GIF) należy mieć na uwadze fakt, że powodują nieodwracalną utratę jakości bitmapy lub ograniczenie ilości kolorów. Dla druku wielkoformatowego rozdzielczość prac powinna wynosić od 45 do 150 DPI w zależności od wymiarów pracy

Kolory

Dopuszczalne są tylko prace w przestrzeni barwnej CMYK + ew. kolory spotowe. W przypadku prac zawierających kolory spotowe (np. Pantone) prosimy o dokładne opisanie występujących w pracy kolorów, w przeciwnym wypadku kolory te będą konwertowane do przestrzeni barwnej CMYK.

W razie jakichkolwiek pytań, baź problemów prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Reklama

Copyright @ 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: AK-POL